Remigiusz
Bregier

gitary
Janko
Janicki

bębny
Kuba
Kontowicz

wokal
Aleksander
Kruszewski

bas
Adam
Muszyński

gitary

Bio

Wszystko rozpoczęło się w roku 2008, kiedy to Remigiusz Bregier (gitara) i Janusz Janicki (perkusja) zdecydowali się powołać do życia nowy projekt. Obaj znali się od jakiegoś czasu i mieli już okazję grać razem w przeszłości. Organizując zespół często wymieniali się e-mailami, w których zwykli pozdrawiać się słowami “keep rockin’!” i tak nazwa kapeli szybko stała się oczywista.

Po znalezieniu osób, które uzupełniły skład - Marcina Wojciechowskiego (wokal), Piotra Majerskiego (gitara) i Piotr Gierszewskiego (bas), Keep Rockin’ zaczęli pisać materiał i zagrali pierwsze koncerty. Już w 2009 zanotowali pierwszy sukces, którym było wygranie lokalnego konkursu konfrontującego młode zespoły pod nazwą “Struna”.

W 2010 roku zespół wszedł do prowadzonego przez Zbyszka Florka z Quidam studia Islands w Inowrocławiu i zarejestrował pięć utworów na potrzeby promocyjnej plyty EP. Rok później Keep Rockin’ wygrali kolejny przegląd - Rock Piotrcovia Festival 2011.

Początkowo zamysłem Keep Rockin’ było granie ciężkiej odmiany rocka. Z biegiem lat stopniowo weryfikowali pierwotne założenia - muzyka dojrzewała, utwory stawały się dłuższe, bardziej złożone, nabierały wyraźnie progresywnego charakteru. W 2011 zespół był gotowy do rozpoczęcia nagrań debiutanckiej płyty.

W ciągu pierwszych trzech lat działalności doszło do kilku roszad w składzie. Przez pewien okres z zespołem związany był Maciej Podkomorzy, którego ostatecznie zastąpił Aleksander Kruszewski. Pod koniec sesji nagraniowej debiutanckiego krążka, Janusz przekonał swojego brata - Grzegorza - do dołączenia do Keep Rockin’ i objęcia funkcji klawiszowca.

“Into the Unknown” zostało wydane przez Lynx Music w maju 2013 roku. Płyta spotkała się z ciepłym przyjęciem środowiska, a muzyka na niej zawarta dotarła do stacji radiowych w Wielkiej Brytanii oraz na inne kontynenty.

Zespół miał w planach szereg koncertów promujących, lecz odejście Piotra Majerskiego niedługo po wydaniu “ITU” uniemożliwiło realizację owych planów. Podczas poszukiwania osoby na jego miejsce muzycy zrealizowali teledysk do utworu “Passing”. Pod koniec 2013 roku do zespołu dołączył Adam Muszyński.

Zespół, znów w pełnym składzie, rozpoczął koncertowanie. Na przestrzeni lat 2014-2015 odbywały się regularne koncerty, podczas których KR’ mieli okazję zagrać m.in z zespołami Lizard, Kruk, Mr Pollack, Art of Illusion, czy Retrospective.

W 2015 utwór otwierający debiutancką płytę - “The Leaves” - został wyemitowany na antenie radiowej “Trójki” przez Marka Niedźwieckiego - znanego i cenionego dziennikarza muzycznego.

W międzyczasie utwór “Seven Past Midnight” wskoczył na pierwsze miejsce listy przebojów Radia RockTime, na której utrzymywał się przez ponad rok.

W 2014 roku zespół miał już gotową część materiału na drugi album. Muzycy grali koncerty jednocześnie pracując nad nową muzyką. Na początku 2016 roku gotowych było 11 nowych utworów a sesja nagraniowa miała się rozpocząć lada dzień.

Zanim to nastąpiło, Keep Rockin’ zagrali na X Jubileuszowym Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego, gdzie dzielili scenę z zespołami Abstrakt, Animations, Arlon, AnVision, BrainConnect, FractalMind, Love De Vice, Perihellium, Retrospective, Karnataka (UK) oraz legendarnym Władysławem Komendarkiem (Exodus).

U schyłku lata 2016 roku KR’ rozpoczęli nagrywanie nowego albumu. Sesja odbyła się w większości w Addyction Sound Studio stworzonym przez Adama Muszyńskiego. Wokale zarejestrowane zostały zaś w studiu Happy Light w Toruniu.

Pod koniec roku nagrania zostały ukończone i materiał był gotowy do postprodukcji. Proces miksu i masteringu przeprowadzili bracia Sławek i Wojtek Wiesławscy z Hertz Recording w Białymstoku, znani inżynierowie, pracujący z największymi polskimi zespołami gatunku rock/metal (Behemoth, Vader, Decapitated)

Zespół jeszcze przed rozpoczęciem nagrań zdecydował, że drugi album będzie dwupłytowy. Cel był prosty - zarejestrować materiał w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej. To reakcja Keep Rockin’ na głosy fanów, których część woli słuchać muzyki zespołu z wokalami polskimi, inni zaś preferują język angielski.

Wyprodukowanie drugiego albumu nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc przyjaciół i sponsorów. Dzięki sprawnej kampanii crowdfundingowej Keep Rockin’ mogli sfinansować kompleksowo produkcję i wykonać ją bezkompromisowo. Głównymi sponsorami są: ad i media group, AppNet Media oraz Urząd Miasta Włocławek.

Album “Screaming Out Your Name” miał swoją premierę 28 kwietnia 2017 roku. Zespół w marcu podzielił się pierwszą porcją nowej muzyki. Utwory “Left Alone Again” i “Lost” zostały wydane w formie cyfrowej i spotkały się z bardzo dobrymi recenzjami.

W połwie roku zespół rozstał się z Marcinem Wojciechowskim, a jego miejsce zajął Kuba Kontowicz.

We wrześniu 2018 zespół zaprezentował premierowy singiel "Entr'acte" oraz przystąpił do prac nad trzecim albumem. Wraz z końcem roku z zespołem rozstał się Grzegorz Janicki.